Szwadron Toporzysko

w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Wydarzenia

17 IX 2021 – Odsłonięcie pomnika poległego żołnierza Pułku 3 Strzelców Konnych – Czerwony Bór

17 września po uroczystościach otwarcia ALEI DĘBÓW PAMIĘCI w Śniadowie wraz z Batalionem Dowodzenia #15GBZ Kawalerzyści ochotnicy P3SK #Szwadron Toporzysko oraz młodzież Szkoły Podstawowej w Śniadowie imienia 3 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego i przedstawiciele lokalnych władz udali się do miejscowości Czerwony Bór.

Czytaj więcej...

17 IX 2021 – Otwarcie Alei Dębów Pamięci - Śniadowo

17 WRZEŚNIA! w dzień 82 rocznicy napaści Rosji sowieckiej na Polskę z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej kompani reprezentacyjnej Batalionu Dowodzenia #15GBZ oraz Kawalerzystów ochotników P3SK #Szwadron Toporzysko miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Została otwarta III Aleja Dębów Katyńskich poświęcona oficerom i żołnierzom Pułku 3 Strzelców Konnych zamordowanych w Katyniu w 1940r.

Czytaj więcej...

9 IX 2021 - X jubileuszowa edycja ekstremalnego marszu „Śladami gen. Nila – od zmierzchu do świtu”

Szwadron Toporzysko 9 września uczestniczył w pokazach przed X jubileuszową edycją ekstremalnego marszu „Śladami gen. Nila – od zmierzchu do świtu”, rozgrywanego z okazji święta Jednostki Wojsk Specjalnych - "NIL", której patronem jest gen. August Emil Fieldorf „Nil”.

Czytaj więcej...

5 IX 2021 - Rekonstrukcja bitwy o Wysoką pod Jordanowem

Tak wyglądała tegoroczna rekonstrukcja bitwy o Wysoką pod Jordanowem.

Bitwa o Wysoką to rekonstrukcja bitwy, która rozegrała się 1 września 1939 roku. - Bitwa ta rozpoczęła II wojnę światową w Małopolsce. Pancerne wojska niemieckie przekroczyły granicę polsko-słowacką i wdarły się na teren Polski.

Czytaj więcej...

22-23 V 2021 Zawody Militari o Buzdygan płk. dr Bronisława Lubienieckiego - Wyniki

W dniach 22-23 maja Szwadron Toporzysko w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych zorganizował zawody militari o buzdygan płk. Dr. Bronisława Lubienieckiego z okazji Święta Pułku 3 Strzelców Konnych.
Gratulujemy uczestnikom zawodów i przede wszystkim zwycięzcom w poszczególnych klasach Entrèe, LL i L.

1 miejsce klasa L ppor. kaw. och. Paweł Foremny ma koniu Akr - P3 Szwoleżerów M.
2 miejsce klasa L uł. kaw. och. Bartosz Dziob na koniu Bohun – 20PU
3 miejsce klasa L ppor. kaw. och. Paweł Urban na koniu Remington – P3SK

Czytaj więcej...

22 V 2021 Obchody Święta Pułkowego Pułku 3 Strzelców Konnych


Z okazji Święta Pułkowego Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego 22 maja w Toporzysku (miejscu stacjonowania Szwadronu Toporzysko) miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Ponieważ rok 2021 jest również rokiem 100 rocznicy sformowania na podstawie rozkazu Ministra Spraw Wojskowych z 4 października 1921 r. Pułku 3 Strzelców Konnych, co niewątpliwie nadało wydarzeniu wyjątkowego charakteru podczas wieczornego capstrzyku.

Czytaj więcej...

22-23 V 2021 Zawody Militari z okazji Święta Pułkowego Pułku 3 Strzelców Konnych

Dzięki naszym wspaniałym przyjaciołom i pasjonatom fotografii możecie zobaczyć jak od kuchni wyglądały pierwszego dnia zawody Militari o Buzdygan płk. dr Bronisława Lubienieckiego, które rozegrane zostały w miniony weekend w Toporzysku podczas obchodów Święta Pułkowego Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego z Wołkowyska.
Dziękujemy Małgorzata Kowalczyk-Mysza za uwiecznienie tego widowiska sportowego.
Wkrótce kolejne relacje z oficjalnych wieczornych uroczystości podczas polowej mszy św. i capstrzyku.

Link do galerii zdjęć: Zawody- Folwark Toporzysko 2021r.

 

22-23 V 2021 Zawody Militari z okazji obchodów Święta Pułkowego Pułku 3 Strzelców Konnych

Szwadron Toporzysko w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego.
Ma zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody Święta Pułkowego Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego z Wołkowyska oraz Militari o Buzdygan płk. dr Bronisława Lubienieckiego
Rok 2021 jest również rokiem 100 rocznicy sformowania na podstawie rozkazu Ministra Spraw Wojskowych z 4 października 1921 r. Pułku 3 Strzelców Konnych, co niewątpliwie nada wydarzeniu wyjątkowego charakteru podczas wieczornego capstrzyku.

Czytaj więcej...

22-23 V 2021 r. Propozycje zawodów Kawaleryjskich Militari

Drodzy zawodnicy, kawalerzyści i wszyscy miłośnicy P3SK!

Przez cały czas monitorujemy sytuację i analizujemy możliwości oraz alternatywy jakie możemy wykorzystać, aby tegoroczna edycja Zawodów KAWALERYJSKICH MILITARI o Buzdygan płk. dr Bronisława hr. Lubienieckiego odbyła się zgodnie z zweryfikowanym planem i pierwszym możliwym terminem, tj. 22-23 maj 2021 roku . Po wstępnych rozmowach z naszymi partnerami ustaliliśmy, że nadal działamy nad organizacją oficjalnych obchodów święta Pułkowego 3 Pułku Strzelców Konnych oraz towarzyszących zawodów kawaleryjskich.

W tym miejscu można przeglądnąć propozycje zawodów Kawaleryjskich Militari o Buzdygan płk. dr Bronisława Lubienieckiego

27 IV 2021 r. Święto Pułkowe 3 Pułku Strzelców Konnych

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Szwadronu Toporzysko w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego.
27 kwietnia przypadała data Święta Pułkowego. Tegoroczna sytuacja panującej nadal pandemii po raz kolejny zmusiła nas do zmiany terminu obchodów.

Czytaj więcej...

Projekty

Realizacja projektu 2019

Stowarzyszenie Kawaleria w ramach Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” realizuje projekt w 2019 roku, którego celem jest wsparcie działań Read More

Zostań kawalerzystą XXI w.

W 2016 roku w ramach Rządowego Programu Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej ”Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” realizowaliśmy projekt Read More

Młodzi aktywni obywatele Jordanowa razem

W ramach projektu „Młodzi aktywni obywatele Jordanowa razem”  realizowanego wraz z partnerem Fundacją Miejsc i Ludzi Aktywnych „MILA” w ramach Read More

Młodzieżowe Rady - demokracja w praktyce

Celem projektu jest wsparcie działań 12 młodzieżowych rad z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Młodzi obywatele współpracują z ... Read More
  • 1
  • 2

Wspierają nas