Szwadron Toporzysko

w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

15 – 17 kwietnia 2011 r. Święto Pułkowe 15 Pułku Ułanów Poznańskich. XXVI Dni Ułana. XXI Ogólnopolskie Zawody Kawaleryjskie Militari.15 – 17 kwietnia 2011 r. Święto Pułkowe 15 Pułku Ułanów Poznańskich. XXVI Dni Ułana. XXI Ogólnopolskie Zawody Kawaleryjskie Militari.

W tym roku obchody rocznicy dekoracji sztandaru 15 Pułku Ułanów Poznańskich Krzyżem Orderu Virtuti Militari ze względu na Święta Wielkanocne przesunięte zostały na tydzień wcześniej.

W zawodach Militari wzięło udział niewielu zawodników. Nasz Szwadron i barwy Pułku 3 Strzelców Konnych reprezentowali: st. wachm. k.o. Bartłomiej Przybyś z klaczą Elba, plut. k.o. Andrzej Kowalczyk i Pianola oraz kpr. k.o. Michał Stąpor na kl. By Life Top.

 

Zmagania rozpoczął w piętek przegląd weterynaryjny. Dr Michał Grunwald z uwagą sprawdzał stan i kondycję koni. Konie naszej ekipy jako będące w najlepszej kondycji zostały  wytypowane do specjalnej nagrody ufundowanej przez lekarza wet. zawodów.

Po konkurencji ujeżdżenia nasi zawodnicy plasowali się mniej więcej w połowie stawki.

Kros w tym roku był trudniejszy niż w latach ubiegłych. Gospodarz toru, pan Maciej Parzydło, słusznie wyszedł z założenia, że zawody rozgrywane jako ogólnopolskie nie mogą być zbyt łatwe. Trasę długości ok. 2500 m (10 przeszkód, 15 skoków) należało pokonać w tempie 500 m/min. Przeszkody do 100 cm, w tym 3 kombinacje.

Nasi strzelcy pojechali bardzo dobrze i rozsądnie. A. Kowalczyk i Pianola pokonali kros bezbłędnie w czasie najbardziej zbliżonym do optymalnego, Bartek z Elbą również na zero, czas w normie. Michał Stąpor, który startował w konkurencji żołnierskiej, skończył z 2 zrzutkami i 1 odmową. Kros w konkurencji żołnierskiej miał bowiem charakter konkursu myśliwskiego – przeszkody stałe pokonywane były na przemian z parkurowymi.

Cała relacja w Jednodniówce maj 2011 r.

PW

Projekty

Realizacja projektu 2019

Stowarzyszenie Kawaleria w ramach Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” realizuje projekt w 2019 roku, którego celem jest wsparcie działań Read More

Zostań kawalerzystą XXI w.

W 2016 roku w ramach Rządowego Programu Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej ”Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” realizowaliśmy projekt Read More

Młodzi aktywni obywatele Jordanowa razem

W ramach projektu „Młodzi aktywni obywatele Jordanowa razem”  realizowanego wraz z partnerem Fundacją Miejsc i Ludzi Aktywnych „MILA” w ramach Read More

Młodzieżowe Rady - demokracja w praktyce

Celem projektu jest wsparcie działań 12 młodzieżowych rad z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Młodzi obywatele współpracują z ... Read More
  • 1
  • 2

Wspierają nas