Szwadron Toporzysko

w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Dowództwo Jednostki Strzeleckiej 3031 Sucha Beskidzka Strzeleckiego Obwodu Piechoty Górskiej zaprosiło nasz szwadron do udziału w III edycji zawodów „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”, których było organizatorem.


Zawody odbyły się na strzelnicy w Suchej Beskidzkiej przy ul. Makowskiej (w kamieniołomie naprzeciw jednostki strażackiej) 15 sierpnia br. w przypadające Święto Wojska Polskiego.
Zawody strzeleckie zapoczątkowano już 1932 roku, były to jedne z najbardziej rozpowszechnionych zawodów w przedwojennej Polsce. Od niedawna powrócono do tej dawnej tradycji, której celem jest propagowanie strzelectwa wśród mieszkańców. Dlatego w zmaganiach mógł wziąć udział każdy, bez względu na wiek i płeć.


Szwadron Toporzysko (w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych) wystawił drużynę w składzie plut. kaw. och. Mirosław Bajak, strz. kon. kaw. och. Łukasz Rostek oraz strz. kon. kaw. och. Mateusz Jaroszewski, która po raz pierwszy rywalizowała w tego typu zawodach ze strzelcami JS 3031 Sucha Beskidzka, JS 3027 Bielsko – Biała, strażakami PSP w Suchej Beskidzkiej oraz cywilami.
Każdy z zawodników miał za zadanie oddać w pozycji leżącej trzy strzały próbne z karabinka sportowego KBKS, a po nich dziesięć strzałów ocenianych do celu. Tarcze znajdowały się na dystansie 25 metrów od strzelających.

WYNIKI ZAWODÓW STRZELECKICH – SUCHA BESKIDZKA

Indywidualnie:
I. Andrzej Bargieł - 85pkt.
II. Hubert Gawlas - 77pkt.
III. Piotr Bizoń - 76pkt.

Drużynowo:
• młodzież:
I. Andrzej Bargieł, Hubert Gawlas, Wojciech Zajda - 183pkt.
II. Strzelcy JS3031 Sucha Beskidzka w składzie: strz. Aleksandra Surzyn, strz. Barbara Kania, strz. Agnieszka Kania - 119pkt.
III. Strzelcy JS3031 Sucha Beskidzka w składzie: strz. Krystian Kufel, strz. Tomasz Wajdzik, strz. Jakub Marciszewski - 107pkt.

• dorośli:
I. Strzelcy JS3031 Sucha Beskidzka w składzie: st. strz. Natalia Maj, strz. Jakub Kruczała, strz. Artur Brandys - 194pkt.
II. Strzelcy JS3027 Bielsko - Biała w składzie: sierż. Daniel Czyżak, sekc. Piotr Bizoń, strz. Patryk Polewski - 174pkt.
III. Strażacy PSP w Suchej Beskidzkiej w składzie: Marcin Migas, Łukasz Patera, Michał Pałka - 166pkt.

 

 

Projekty

Realizacja projektu 2019

Stowarzyszenie Kawaleria w ramach Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” realizuje projekt w 2019 roku, którego celem jest wsparcie działań Read More

Zostań kawalerzystą XXI w.

W 2016 roku w ramach Rządowego Programu Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej ”Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” realizowaliśmy projekt Read More

Młodzi aktywni obywatele Jordanowa razem

W ramach projektu „Młodzi aktywni obywatele Jordanowa razem”  realizowanego wraz z partnerem Fundacją Miejsc i Ludzi Aktywnych „MILA” w ramach Read More

Młodzieżowe Rady - demokracja w praktyce

Celem projektu jest wsparcie działań 12 młodzieżowych rad z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Młodzi obywatele współpracują z ... Read More
  • 1
  • 2

Wspierają nas