Szwadron Toporzysko

w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

W sobotę 9 listopada 2013 roku po raz kolejny rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Niepodległości w Olszanicy w ośrodku Tabun - MDK „Dom Harcerza”.

 

Imprezę rozpoczęły zmagania patroli konnych podczas gry terenowej, których zadaniem było przemieszczenie po terenie leśnym z Olszanicy pod Kopiec Józefa Piłsudskiego.

W tym roku do gry przystąpiło aż 6 ekip składających się z 4 do 5 uczestników, każda pod nadzorem opiekunów i instruktorów. Wśród czterech patroli młodych dziewczyn i naszego znalazł się również patrol kolarzy poruszających się na rowerach. Trudne zadanie dla Tych młodych chłopców zwłaszcza o tej porze roku i nie do końca przyjaznej pogodzie.

 

Szwadron Toporzysko wystawił patrol nr V, składający się z jednej sekcji młodocianych członków naszego stowarzyszenia, w której składzie znaleźli się pod opieką plut. kaw. och. Mirosława Bajak:

Dowodzący patrolem st. strz. kon. kaw. och. Jan Jabcoń

strz. kon. kaw. och. Filip Ślęczek

strz. kon. kaw. och. Mateusz Jaroszewski

strz. kon. kaw. och. Tomasz Marć

strz. kon. kaw. och. Łukasz Rostek

 

Podczas gry na drodze patrole musiały odnaleźć wyznaczone na mapie punkty kontrolne w terenie, tam po wykonaniu różnych zadań uczestnicy otrzymywali punkty do klasyfikacji.

Na koniec biegu (gry terenowej) wszyscy stanęli u stóp Kopca Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono wiązankę kwiatów ku czci tym, którzy bronili naszej ojczyzny.

 

Po powrocie do „TABUNA” zaprezentowaliśmy zgromadzonym pokaz musztry konnej wyszkolenia kawalerii na ujeżdżalni.

Kolejnym etapem pikniku miał być quiz historyczny już na zadaszonej hali, gdzie również czekał nas gorący posiłek i wspólna biesiada przy śpiewie.

Po podaniu wyników wstępnych gry terenowej liczyły się w rywalizacji już tak naprawdę dwa patrole uczestniczące w zmaganiach, to Szwadron Toporzysko był na czele z przewagą 5 punktów nad drugim w klasyfikacji patrolem nr I dziewczyn z „TABUNA”.

Quiz historyczny składał się z czterech rund pytań i odpowiedzi, podczas której uczestnicy mogli otrzymać od 1 do 3 punktów w zależności od stopnia trudności.

Rywalizacja była pełna emocji jednak pytania wyjątkowo trudne. Nasi chłopcy postawili wszystko na jedną kartę otrzymali pytanie z puli najtrudniejszych jest kolejne 3 punkty, ale dziewczęta z patrolu I były nieomylne i zbierały 2, 3, 3, 3 punkty.  Oj ta nasza młodzież czyż by to stres, zauroczenie rówieśniczkami, czy może fory w tym roku dla naszych gospodarzy (jak pamiętam to w ubiegłym roku jeden z naszych patroli wygrał te zmagania) pomyślałem, że chcą przyjechać za rok na rewanż, dwa kolejne pytania i pudło dla nas 0, 0.

Ostatnia tura niestety zbyt szybka nieprzemyślana do końca odpowiedź dała nam tylko 1 możliwy mały punkcik, a już mogła być dogrywka.

 

Gratulacje DZIWECZĘTA za zajęcie I miejsca, ale również za to II miejsce KOLEDZY – „ Dobrze było” ……..

 

plut. kaw. och. Mirosław Bajak

Projekty

Realizacja projektu 2019

Stowarzyszenie Kawaleria w ramach Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” realizuje projekt w 2019 roku, którego celem jest wsparcie działań Read More

Zostań kawalerzystą XXI w.

W 2016 roku w ramach Rządowego Programu Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej ”Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” realizowaliśmy projekt Read More

Młodzi aktywni obywatele Jordanowa razem

W ramach projektu „Młodzi aktywni obywatele Jordanowa razem”  realizowanego wraz z partnerem Fundacją Miejsc i Ludzi Aktywnych „MILA” w ramach Read More

Młodzieżowe Rady - demokracja w praktyce

Celem projektu jest wsparcie działań 12 młodzieżowych rad z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Młodzi obywatele współpracują z ... Read More
  • 1
  • 2

Wspierają nas