w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego

• 3
  • 4
  • 5
  • 6

W dniach 30 maja do 1 czerwca w Gotha odbyły się II Międzynarodowe Kawaleryjskie Mistrzostwa Niemiec (II. Internationale Deutsche Meisterschaft der Kavallerie). Polskę reprezentowali: Andrzej Ciesielski (15 PU) na kl. Riwiera, Mieszko Markiewicz (15 PU) na Heliosie, Andrzej Kowalczyk (P3SK) na kl. Pianola oraz Jan Jabcoń (P3SK) na wał. Hubal. Nad ekipą czuwał chor. kaw. och. Marek Sroczyński.

Mamy przyjemność zakomunikować państwu, że ekipa polska wywalczyła na tych prestiżowych zawodach I miejsce wygrywając z zespołem węgierskim, dwoma niemieckimi oraz dwoma zespołami kawalerii szwajcarskiej.

Indywidualnie I miejsce zajął Andrzej Ciesielski, na miejscach V i VI znaleźli się reprezentanci Szwadronu Toporzysko – st. strz. kaw. och. Jan Jabcoń oraz wachm. kaw. och. Andrzej Kowalczyk a na VIII miejscu ukończył zawody Mieszko Markiewicz. Oprócz tego w poszczególnych próbach polska ekipa wygrała ujeżdżenie zespołowe oraz bieg terenowy. Indywidualnie I miejsce w skokach przez przeszkody oraz wyścigu płotowym zajął
A. Kowalczyk a A. Ciesielski wygrał konkurs władania lancą.

Wszystkim zawodnikom i ich rumakom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szczegółowe wyniki zawodów zamieszczamy poniżej.

Zapraszamy do galerii zdjęć dostępnej tutaj.

Wyniki:

Projekty

Realizacja projektu 2019

Stowarzyszenie Kawaleria w ramach Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” realizuje projekt w 2019 roku, którego celem jest wsparcie działań Read More

Zostań kawalerzystą XXI w.

W 2016 roku w ramach Rządowego Programu Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej ”Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” realizowaliśmy projekt Read More

Młodzi aktywni obywatele Jordanowa razem

W ramach projektu „Młodzi aktywni obywatele Jordanowa razem”  realizowanego wraz z partnerem Fundacją Miejsc i Ludzi Aktywnych „MILA” w ramach Read More