Szwadron Toporzysko

w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Czterodniowe zgrupowanie rozpoczęło się musztra konną w sile niecałych dwóch sekcji, później obiad i chwila przerwy, oraz druga musztra konna już w sile prawie trzech sekcji.Zajęcia były prowadzone przez naszego dowódcę, porucznika kaw. och. Firsta.

Po musztrze chwila przerwy do przygotowania się do uroczystej Wigilii Szwadronowej. Spotkanie wigilijne rozpoczęło się zbiórką w stajni i odczytaniem rozkazu.


Rozkaz dowódcy odczytał por. rez. Bartłomiej Czech. Rozkaz zawierał plan zgrupowania; poprawa umiejętności i wyszkolenia kawaleryjskiego, konserwacja i naprawa sprzętu.

Pochwały i mianowania:

Pochwały: strzelec kaw. och. Ślęczek

Minowania: Na kaprala kaw. och. - Jabcoń Jan i Kłos Marcin

Na koniec życzenia i zaproszenie na Wigilię i wspólny opłatek.

Po złożeniu sobie życzeń, niektórzy kawalerzyści udali sie do koni.

Koło godziny 20 zasiedliśmy do wspólnego stołu.

Drugi dzień zgrupowania to dalsze szlifowanie i poprawy wyszkolenia jeździeckiego, oraz poprawa wyszkolenia w musztrze konnej.

Odbyła się także musztra piesza, konserwacja sprzętu, a wieczorem spotkanie i omówienie planów na 2015 rok i dwustu lecie Pułku.


kapral kaw. och. Kłos
Na kolejnych dwóch dniach musztrę konną prowadził nam świeżo upieczony kapral kaw. och. Marcin Kłos. Choć były to jego początki, radził sobie całkiem dobrze z wydawaniem komend.

Uwieńczeniem jego starań i treningów było dowodzenie pokazem musztry oraz władaniem białej broni dla gości ośrodka oraz rotmistrza Roberta Woronowicza.


Podczas zgrupowania zajęliśmy się konserwacją i renowacją  sprzętu, a odpowiedzialny za to był plutonowy kaw. och. Bajak, który również wzorowo wypełniał swoje obowiązki. Udało się odnowić wszystkie hełmy oraz nasmarować rzędy oraz stroczyć je regulaminowo.


Nasze spotkanie zakończyliśmy podziękowaniem za wspólną pracę oraz ustaleniem terminu kolejnej zbiórki.


Strzelec kaw. och. Filip Ślęczek

Projekty

Realizacja projektu 2019

Stowarzyszenie Kawaleria w ramach Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” realizuje projekt w 2019 roku, którego celem jest wsparcie działań Read More

Zostań kawalerzystą XXI w.

W 2016 roku w ramach Rządowego Programu Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej ”Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” realizowaliśmy projekt Read More

Młodzi aktywni obywatele Jordanowa razem

W ramach projektu „Młodzi aktywni obywatele Jordanowa razem”  realizowanego wraz z partnerem Fundacją Miejsc i Ludzi Aktywnych „MILA” w ramach Read More

Młodzieżowe Rady - demokracja w praktyce

Celem projektu jest wsparcie działań 12 młodzieżowych rad z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Młodzi obywatele współpracują z ... Read More
  • 1
  • 2

Wspierają nas