Szwadron Toporzysko

w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Komunikat nr 1

Pogrzeb śp. płk Zbigniewa Makowieckiego

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w piątek 3 listopada 2017 r. o godz. 12.30 w kościele NMP Matki Kościoła, Windsor Road, Ealing, London; po czym nastąpi spopielenie o godz. 14.15 w Brakespear Crematorium, Ruislip.

W Polsce msza św. żałobna zostanie odprawiona 25 listopada 2017 r. o godz. 11,00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie, po czym nastąpi uroczysta ceremonia złożenia prochów Zmarłego w grobie rodzinnym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Kompletujemy delegacje, która weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych w Londynie. Z racji wysokich kosztów podróży chcielibyśmy aby do Londynu pojechała delegacja mieszcząca się samolocie CASA (50 – 65 osób) lub alternatywnie w sytuacji nie udostępnienia nam przez MON samolotu w jednym autokarze. Chcielibyśmy aby tę liczbę podzielić pomiędzy żołnierzy WP i kawalerzystów, oraz rodzinę. Rodzina zmarłego zaprasza wszystkich, którym bliski był Pan płk Makowiecki do Londynu, ale aby nie przysparzać nam kosztów i trudów podróży sugeruje aby ciężar uroczystości przenieść do Warszawy. Dołączam się do tej prośby. Postarajmy się aby uroczystości pogrzebowe w Warszawie były na miarę człowieka, który tyle trudu poświęcił dla kawalerii, zarówno tej mundurach WP jak i ochotniczej. Oprócz uroczystości w Warszawie zgodnie z wolą zmarłego część jego prochów zostanie złożona w Grudziądzu.

Wszystkich tych, którzy chcę uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych w Londynie proszę o pilny kontakt telefoniczny (182873832). Sugeruję aby do Londynu wydelegować poczty sztandarowe oddziałów WP i kawalerii ochotniczej reprezentujące barwy pułków w których służył śp. Płk Zbigniew Makowiecki oraz po jednym kawalerzyście reprezentującym barwy poszczególnych oddziałów. Niech ten wyjazd ma znaczenie symboliczne.

Jednocześnie proszę o informacje co do składu delegacji z poszczególnych oddziałów na uroczystości w Warszawie.

rtm. kaw. och. Dariusz Waligórski

Wspierają nas