Szwadron Toporzysko

w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego

Stowarzyszenie Kawaleria - Organizacja Pożytku Publicznego - nr KRS: 0000350813

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

 

To już półmetek rozpoczętych w październiku strzeleckich zmagań Szwadronu Toporzysko, naszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Do tej pory wzięło w nim udział 27 osób i liczba ta stale rośnie.

           Rywalizacja toczy się w pięciu kategoriach:

 • najlepszy strzelec (Super Strzelec);
 • najlepszy kawalerzysta Szwadronu Toporzysko (Strzelec Konny Wyborowy);
 • najlepsza pani (Wystrzałowa Babka);
 • młodzież do 18 r.ż. (Nieletni Snajper), oraz
 • kategoria rodzinna (Wystrzałowa Rodzinka).

           

            Połączenie dobrej zabawy i sportu wciągnęło nas na dobre. Widocznym się stało, że trening zaczyna przynosić coraz lepsze rezultaty punktowe, wyniki stają się ze strzelania na strzelanie coraz lepsze. Do końca Pucharu pozostały jeszcze trzy kolejki. W ramach finału Pucharu, w kwietniu zostaną rozegrane również Mistrzostwa Szwadronu Toporzysko w Strzelaniu.

             Dla zainteresowanych wyniki ostatniego strzelania oraz cząstkowego rankingu w załącznikach. A tym, którym się nie chce czytać lub mają z tym problemy, postaram się streścić w kilku punktach:

 

1.     Rycerskość konnych strzelców jest powszechnie znana. Panowie z trudem opanowali chęć prymatu dając prowadzenie w klasyfikacji ogólnej paniom. Dzięki temu w rankingu Super Strzelec prowadzi pani Zuzanna Seibt przed panią Barbarą Wieńć. Niewielki wpływ na wynik miał fakt, że panie po prostu dały nam łupnia. Na razie.

2.     Te same panie rywalizują o prymat w kategorii niedostępnej dla płci mundurowej (oraz cywilnej brzydkiej) dowodząc iż faktycznie wystrzałowe z nich babki. Jak zresztą cała reszta w tej kategorii.

3.     W strzelaniu rodzinnym blitzkriegowi Seibt familie próbuje się przeciwstawić rodzina Wieńciów. Dalej team Gawlik-Pociecha oraz Kołodziej-Kuś. Podobno były zastrzeżenia do rodziny Bajak-Orzechowski ale w dzisiejszych czasach...

4.     Na czoło wśród młodzież wysunął się kandydat Dawid Pociecha detronizując Jasia Wieńcia. Pewnie tylko dlatego, że nie zarejestrowaliśmy jeszcze żadnego nieletniego Seibta.

5.     No i kategoria mundurowa. Co tu się dzieje! Prowadzi plutonowy kaw. och. Bajak, któremu po piętach depczą (ex equo) chorążowie Piechowicz i Seibt. Tuż za nimi uplasował się nasz Nieletni Snajper, kand. Pociecha, za nic mając sobie to, że przez swoje nieodpowiedzialnie celne strzały wysforował się przed dowódcę. Nie najlepiej to wróży jego przyszłej karierze w Szwadronie.

           

            Nastepne pucharowe strzelanie już 18 lutego. Zapraszamy wszystkich strzelców konnych na strzelnicę w Myślenicach. Przyjdźcie, przyprowadźcie rodzinę i znajomych.

 

Aktualny ranking dostępny po zalogowaniu Snajperski Puchar - Podsumowanie

por. kaw. och.  Paweł Wieńć

 

 

 

 

Stowarzyszenie

Wspierają nas