Szwadron Toporzysko

w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego

Stowarzyszenie Kawaleria - Organizacja Pożytku Publicznego - nr KRS: 0000350813

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Wydarzenia

Nasi sportowcy - Marek Layer

    Rok 2023 nie dał zawodnikom Szwadronu Toporzysko możliwości startów w ich koronnej dyscyplinie. Nienajlepsza sytuacja finansowa sprawiła, że nie byliśmy w stanie zorganizować corocznych zawodów Militari. Nasi sportowcy nie wystartowali także w żadnych z organizowanych zawodów. Z tym, że inne oddziały również borykały się z podobnymi problemami.

    Nie oznacza to, że nie mamy powodów do dumy w perspektywie ostatniego roku. Tym razem chciałbym się pochwalić jeździeckimi wyczynami strzelca konnego kawalerii ochotniczej Marka Layera, zawodnika Klubu Jeździeckiego Leńcze uprawiającego dyscyplinę skoki przez przeszkody.

Czytaj więcej...

RUSZAMY Z II SNAJPERSKIM PUCHAREM P3SK

 

 

W najbliższą niedzielę na strzelnicy sportowej w Myślenicach członkowie Szwadronu Toporzysko rozpoczną doroczne zmagania w ramach Snajperskiego Pucharu P3SK. Impreza obejmuje 4 edycje zawodów. W trakcie zawodów finałowych rozegrane będą Drugie Strzeleckie Mistrzostwa Szwadronu Toporzysko. 

Regulamin zawodów w linku po prawej: Regulamin II SP P3SK

Obserwujcie nasze fotorelacje! 

 

 

MAMY PRYMUSA!

W dniach 03 - 10 grudnia 2023 w Centrum Wyszkolenia Kawalerii Ochotniczej w Toporzysku odbył się XXVII zjazd im płk. Leonarda Łodzia-Michalskiego oraz IV zjazd Szkoły Podchorążych Kawalerii Ochotniczej im. płk. Zbigniewa Makowieckiego. 

Z naszego Szwadronu udział wzięli w zjeździe SPKO: wachm. pchor. kaw. och. Michał Karpierz i chor. pchor. kaw. och. Zbigniew Seibt. W zjeździe CWKO dział wzięli: st. strz. kaw. och. Michał Wieńć i strz. kaw. och. Dawid Pociecha  w kursie II stopnia, natomiast strz. kaw. och. Bartłomiej Job uczestniczył w kursie I stopnia. Wszystkiemu przyglądał się swoim bardzo surowym okiem członek kadry szkoleniowej i Dowódca Szwadronu Toporzysko w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego, w jednej osobie por. kaw. och. Paweł Wieńć.

Miło nam poinformować, że strz kaw. och. Bartłomiej Job został PRYMUSEM KURSU I STOPNIA XXVII zjazdu CWKO im płk. Leonarda Łodzia-Michalskiego. 

Prymusowi składamy gorące gratulacje i życzymy aby złote odznaki prymusa zdobył również na II i III stopniu szkolenia. 

Na zdjęciu uczestnicy kursów wraz ze swoim dowódcą na tle proporca Centrum Wyszkolenia Kawalerii Ochotniczej

 

Finał Małopolskiego Pucharu Strzeleckiego Kawalerii Ochotniczej - Grudzień 2023

Zakończyliśmy zmagania w ramach Małopolskiego Pucharu Strzeleckiego Kawalerii Ochotniczej. Zwycięzcy konkursów to:
Super Strzelec: Zuzanna Seibt
Wyborowy Kawalerzysta: Zbigniew Seibt
Wystrzałowa Babka: Zuzanna Seibt
Nieletni Snajper: Błażej Ingarden
Wystrzałowa Rodzinka: Rodzina Seibtów

 

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział!!!

 

Zbiórka w Toporzysku - Listopad 2023

25-26 Listopada w Folwarku Toporzysku odbyła się zbiórka Szwadronu. Tym razem skupiliśmy się na treningach jazdy konnej połączonej z treningiem władania lancą na wymyślnym torze ułożonym przez por. kaw. och. Pawła Wieńcia.

Strat brak, pomimo że jeden z kawalerzystów fruwał ponad siodłem.

Zbiórka w ramach pomysłu "24h w Topo" czyli rozpoczęliśmy popołudniowym treningiem jazdy konnej z lancami, zakończonym podsumowaniem naszych wyczynów  poprowadzonym przez por. kaw. och Pawła Wieńca przy wieczornym kominku, następnie drugiego dnia kolejny trening zaraz po śniadaniu oraz czas na szybką inwentaryzację sprzętu kawaleryjskiego.

 

I Gala Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej

Niedawno miałem zaszczyt uczestniczyć w I Gali Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej, która odbyła się 18 listopada 2023 w Klubie 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. Gala ta miała na celu nie tylko uhonorowanie tradycji kawaleryjskich II Rzeczypospolitej, ale także przekazanie kopii odznak z Pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej który upamiętnia Bitwę pod Komarowem jednostkom wojskowym dziedziczącym te tradycje.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie

Wspierają nas