Szwadron Toporzysko

w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego

Stowarzyszenie Kawaleria - Organizacja Pożytku Publicznego - nr KRS: 0000350813

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Wydarzenia

II Snajperski Puchar P3SK i Mistrzostwa Szwadronu zakończone

            W niedzielę 14 kwietnia odbyły się ostatnie zawody II Snajperskiego Pucharu P3SK. Przekorna ta nazwa odzwierciedlała nasze umiejętności strzeleckie podczas jego I edycji. Ale również stała się dla nas mobilizacją do ćwiczeń i doskonalenia kunsztu strzeleckiego. Przyniosły one ten rezultat, że w czasie II Pucharu wyniki powyżej 90 pkt już nikogo nie dziwiły. A podczas finałowego, kwietniowego strzelania st. wachm. pchor. kaw. och. Michał Karpierz niebezpiecznie zbliżył się na odległość 2 pkt do setki! Więc może nazwa naszych zawodów nie jest już tak złośliwa jak kiedyś.

Czytaj więcej...

II Strzeleckie Mistrzostwa Kawalerii

    9 marca 2024 roku ekipa Szwadronu Toporzysko wzięła udział w finałach II Strzeleckich Mistrzostw Kawalerii. Z zakwalifikowanych w zeszłym roku do finału wszystkich strzelców naszego Szwadronu, tylko czterem udało się wyjechać na zawody w Ołtarzewie.
    Startując obok elity strzeleckiej szwoleżerów, ułanów i artylerzystów konnych nie dawaliśmy sobie specjalnych szans na lepszy wynik. Miłe to było zaskoczenie, kiedy okazało się, że nasz zespół startując w kategorii statycznej (karabinek i pistolet) musiał ustąpić pierwszeństwa jedynie rewelacyjnej ekipie w barwach 23 Pułku Ułanów Grodzieńskich a pozostawił w polu wszystkie inne świetne zespoły. Tak więc zespołowym I Wicemistrzem Polski Kawalerii w Strzelectwie został Szwadron Toporzysko w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im.  Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego.
    Indywidualnie najlepiej z zespołu wypadł st. strz. kaw. och. Dawid Pociecha zdobywając VII miejsce, tuż za nim na miejscu VIII uplasował się por. kaw. och. Paweł Wieńć. St. wachm. pchor. kaw. och. Michał Karpierz wywalczył XIV miejsce a st. strz. kaw. och. Krzysztof Siedlec, który startował indywidualnie, ukończył Mistrzostwa na XIX miejscu.
 
por. kaw. och. Paweł Wieńć

II Snajperski Puchar P3SK - Zawody Marcowe

Powoli zbliżamy się do końca strzeleckich zmagań w ramach II Snajperskiego Pucharu P3SK. Kwietniowe zawody, punktowane podwójnie, wyłonią zwycięzców w pięciu kategoriach. Ale już możemy śmiało założyć, że umiejętności wszystkich startujących w Pucharze naszych strzelców, pań oraz młodzieży, są dużo większe niż wtedy, kiedy zaczynaliśmy pierwszą edycję Pucharu. Dość powiedzieć, iż obecnie średnia wyników strzelania z pistoletu wyniosła ponad 79 punktów, podczas gdy w październiku 2022 roku, kiedy to rozpoczynaliśmy I Snajperski Puchar P3SK było to zaledwie 67 pkt (z karabinka). 
Wszystkim serdecznie gratuluję dotychczasowych wyników i życzę samych dziesiątek w finałowych zawodach.
 
por. kaw. och. Paweł Wieńć
  
 
Ranking we wszystkich kategoriach: link
Podsumowanie poszczególnych kategorii: link
 

Nasi sportowcy - Marek Layer

    Rok 2023 nie dał zawodnikom Szwadronu Toporzysko możliwości startów w ich koronnej dyscyplinie. Nienajlepsza sytuacja finansowa sprawiła, że nie byliśmy w stanie zorganizować corocznych zawodów Militari. Nasi sportowcy nie wystartowali także w żadnych z organizowanych zawodów. Z tym, że inne oddziały również borykały się z podobnymi problemami.

    Nie oznacza to, że nie mamy powodów do dumy w perspektywie ostatniego roku. Tym razem chciałbym się pochwalić jeździeckimi wyczynami strzelca konnego kawalerii ochotniczej Marka Layera, zawodnika Klubu Jeździeckiego Leńcze uprawiającego dyscyplinę skoki przez przeszkody.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie

Wspierają nas