Szwadron Toporzysko

w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Wydarzenia

Zbiórka w Toporzysku - Listopad 2023

25-26 Listopada w Folwarku Toporzysku odbyła się zbiórka Szwadronu. Tym razem skupiliśmy się na treningach jazdy konnej połączonej z treningiem władania lancą na wymyślnym torze ułożonym przez por. kaw. och. Pawła Wieńcia.

Strat brak, pomimo że jeden z kawalerzystów fruwał ponad siodłem.

Zbiórka w ramach pomysłu "24h w Topo" czyli rozpoczęliśmy popołudniowym treningiem jazdy konnej z lancami, zakończonym podsumowaniem naszych wyczynów  poprowadzonym przez por. kaw. och Pawła Wieńca przy wieczornym kominku, następnie drugiego dnia kolejny trening zaraz po śniadaniu oraz czas na szybką inwentaryzację sprzętu kawaleryjskiego.

 

Małopolski Puchar Strzelecki Kawalerii Ochotniczej - Wrzesień 2023

            Jesteśmy już po trzech z sześciu zawodów strzeleckich liczonych do Małopolskiego Pucharu Strzeleckiego Kawalerii Ochotniczej. Organizowany przez Stowarzyszenie „KAWALERIA” oraz Szwadron Toporzysko w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego cykl zawodów strzeleckich dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego mogliśmy uczynić dostępnym również dla innych oddziałów kawaleryjskich oraz artyleryjskich naszego województwa a także naszych „cywilnych” przyjaciół.

Czytaj więcej...

Święto Wojska Polskiego 2023 - Rabka Zdrój

 

Za mundurem Panny sznurem...

15 sierpnia nasz Szwadron brał udział w nietypowych obchodach  Święta Wojska Polskiego. Fundacja Kinematograf wraz Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju zaprosiła nas do udziału w imprezie plenerowej "Lustro Historii" w Rabce-Zdrój.

 

Dwa Michały dziś oddały - Honorowe krwiodawstwo

  

Dzisiaj, w czasie letnich miesięcy, chciałbym podzielić się pozytywną wiadomością o dwóch Michałach, którzy oddali dzisiaj honorowo krew w Krzeszowicach. To niezwykłe, ponieważ latem często brakuje dawców krwi, gdyż wielu ludzi jest na urlopach i mniej osób decyduje się na oddawanie krwi.

Czytaj więcej...

Kwalifikacje do II Strzeleckich Mistrzostw Polski Kawalerii Ochotniczej.

  

Dowódca Szwadronu Toporzysko por. kaw. och. Paweł Wieńć zwycięzcą zawodów kwalifikacyjnych do II Strzeleckich Mistrzostw Polski Kawalerii Ochotniczej.

W piątek 9 czerwca 2023 na strzelnicy w krakowskim Pasterniku odbyły się zawody strzeleckie zorganizowane z okazji święta 5 Dywizjonu Artylerii Konnej. W imprezie wzięło udział 26 zawodniczek i zawodników reprezentujący 3 Pułk Szwoleżerów Mazowieckich, 3 Pułk Strzelców Konnych oraz 5 Dywizjon Artylerii Konnej.

Czytaj więcej...

Wspierają nas