Szwadron Toporzysko

w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

 

 

 

            Emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Przedostatnia edycja naszego Pucharu dostarczyła niesamowitych wrażeń już od samego początku.


            Najpierw za sprawą strz. kaw. och. Kusia, który lekceważąc daleko idące konsekwencje swojego strzelania osiągnął swój najlepszy wynik w Pucharze. 94 pkt! Wynik ten okazał się być o 1 pkt lepszy od strzelającego chwilę później piszącego te słowa. Tylko 1 mały punkt przewagi w strzelaniu nad dowódcą a perspektywa ewentualnego awansu bardzo się oddaliła. Proszę o tym pamiętać przed strzelaniem finałowym.
            Gdy już wydawało się, że wynik niedoszłego st. strz. kaw. och. Damiana Kusia będzie najlepszy w tej edycji – w szranki stanął ostatni zawodnik – posiadacz wielu stopni (kawaleryjskich i naukowych), najlepszy kawalerzysta wśród komisarzy i najlepszy komisarz wśród strzelców (w każdym razie konnych). Chor. kaw. och. Seibt. I on to okazał się najlepszym strzelcem marcowych zmagań. 95 pkt!
            Nasze panie strzelały jak zwykle na wysokim poziomie. Najlepsza była panna Zuzanna Seibt, która wyprzedziła panią Barbarę Wieńć oraz Grażyną Seibt.
            Było to historyczne strzelanie. Po raz pierwszy w czołowej trójce miejsca zajęli tylko strzelcy konni. Przed finałowym strzelaniem lista rankingowa uległa, niewielkim, ale jednak zmianom. Tak naprawdę sprawa wygranej w każdej kategorii nie jest jeszcze przesądzona. O wszystkim zadecyduje ostatni, kwietniowe strzelanie.

            Niżej wyniki strzelania i obecny ranking.

 

Paweł Wieńć
(por. kaw. och.)

Ranking Pucharu:

Wyniki Strzelania:

Wspierają nas