Szwadron Toporzysko

w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego

Stowarzyszenie Kawaleria - Organizacja Pożytku Publicznego - nr KRS: 0000350813

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

            W niedzielę 14 kwietnia odbyły się ostatnie zawody II Snajperskiego Pucharu P3SK. Przekorna ta nazwa odzwierciedlała nasze umiejętności strzeleckie podczas jego I edycji. Ale również stała się dla nas mobilizacją do ćwiczeń i doskonalenia kunsztu strzeleckiego. Przyniosły one ten rezultat, że w czasie II Pucharu wyniki powyżej 90 pkt już nikogo nie dziwiły. A podczas finałowego, kwietniowego strzelania st. wachm. pchor. kaw. och. Michał Karpierz niebezpiecznie zbliżył się na odległość 2 pkt do setki! Więc może nazwa naszych zawodów nie jest już tak złośliwa jak kiedyś.

             Kwietniowe zawody wygrał z wynikiem 98 pkt wspomniany wcześniej st. wachm. pchor. kaw. och. Michał Karpierz, za nim uplasowała się pani Alicja Gawlik a 3 miejsce wywalczył chor. kaw. och. Zbigniew Seibt. Z powyższego wynika iż Michał Karpierz wygrał również w kategorii dla strzelców konnych naszego Szwadronu (Wyborowy Strzelec Konny) a pani Alicja była najlepszą wśród pań (kategoria Wystrzałowa Babka). W gronie młodzieży do lat 18-tu (Nieletni Snajper) najlepszy tym razem był Jan Wieńć a nagroda za klasyfikację rodzinną (Wystrzałowa Rodzinka) padła łupem rodziny Karpierzy. W całości II Snajperskiego Pucharu P3SK triumfował st. wachm. pchor. kaw. och. Michał Karpierz przed chor. kaw. och. Zbigniewem Seibt i st. strz. kaw. och. Dawidem Pociechą. Ta sama kolejność okazała się w klasyfikacji kawalerzystów, choć tu o kolejności przesądziła jedna 10-tka więcej na koncie Michała w całym Pucharze. Wśród pań triumfatorką została pani Gawlik, drugie miejsce zajęła pani Klaudia Kołodziej a na miejscu trzecim ukończyła Puchar pani Barbara Wieńć. Jeżeli chodzi o młodzież – tu również w związku z jednakową ilością punktów rankingowych o kolejności przesądziła ilość 10-tek we wszystkich zawodach Pucharu. I również przewagą tylko jednej zwyciężył Kacper Karpierz przed Janem Wieńciem. Trzecie miejsce zajął Paweł Karpierz. Najbardziej „wystrzałową rodzinką” całego Pucharu okazała się familia Karpierzy przed rodzinami Wieńciów i Kołodziej-Kuś.

            Wyniki kwietniowego strzelania z pistoletu, kolejność w kategorii Wyborowy Strzelec Konny, były również liczone do Mistrzostw Szwadronu Toporzysko. Tak więc medal złoty – pchor. kaw. och. Michał Karpierz, srebrny – chor. kaw. och. Zbigniew Seibt i brązowy – st. strz. kaw. och. Dawid Pociecha. A po strzelaniu z karabinka okazało się, że złoty medal wywalczył st. strz. kaw. och. Dawid Pociecha, 2 miejsce i srebrny medal przypadł wachm. kaw. och. Andrzejowi Rysiowi i brązowy st. wachm. pchor. kaw. och. Michałowi Karpierzowi.

            Zwycięzcom serdecznie gratuluję a wszystkich już zapraszam na kolejne edycje Snajperskiego Pucharu P3SK.

 

por. kaw. och. Paweł Wieńć

  
Ranking we wszystkich kategoriach: link
Podsumowanie poszczególnych kategorii: link
II Strzeleckie Mistrzostwa Szwadronu Toporzysko Wyniki strzelania z karabinka: link
II Strzeleckie Mistrzostwa Szwadronu Toporzysko Wyniki strzelania z pistoletu: link
 
 
 

Stowarzyszenie

Wspierają nas